A pair of powerful spectacles has sometimes sufficed to cure a person in love. *                                                                                                                                                               Friedrich Nietzsche

*: “Bir çift güçlü gözlük,  bazen aşka düşmüş birini tedavi etmeye yeterli olur”

Hakkımızda

2002 yılından beri sadece iş zekası üzerine çalışan bir ekibe dayalı olan Intelligems, geçmişten gelen tecrübelerini kurumsal çözümler pazarına 2009 yılında yeni bir oluşum içinde sunmaya başlamıştır. Kanada merkezli bağımsız bir BI oyuncusu olan Cognos firmasının Türkiye’deki yetkili iş ortağı olarak çalışma pratiği edinen ekibimiz, Cognos firmasının 2008 yılında IBM tarafından satın alınması sonrası IBM iş ortağı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İlk lisans alımından beri tüm katma değerli hizmetlerini tarafımızdan sağlayan pekçok önemli kuruluş ile kesintisiz iş ilişkisini sürdürme başarısı gösteren Intelligems, yeni müşterileri ile ilk günden itibaren bu vizyonda yol almaktadır.

  Emin Oğuz / Genel Müdür

Bursa’da 1971 yılında doğdu. Orta öğrenimini Işıklar Askeri Lisesinde tamamladı. İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra CAAN tekstil, ELF gibi firmaların bilgi sistem departmanlarında çalıştı. İş zekası konusunda 2002 yılında çalışmaya başladı. İş zekası biriminde görev aldığı Meteksan Sistem’de Cognos, Panorama ve PBViews (Balanced scorecard) gibi ürünlerde tecrübe edindi. Kesintisiz olarak 2002 yılından beri Cognos iş zekası konusunda çalışmayı sürdürmektedir.